Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
 

Koně

Koně:

Máme rádi všechna naše zvířata, ale koně jsou pro nás takovou nostalgií a dávnou láskou. Dnes už se nevěnujeme dostihům ani parkuru, ale koně jsou u nás na rekreačním pobytu. Ne , že je tady máme pro naši rekreaci. To právě koně si zde užívají pohody a klidného života. Jsou u nás především koně vysloužilí, jejich zdravotnímu stavu také upravujeme jejich život. Projížďky bývají klidné a pohodové, žádný spěch. Toho jsme si za léta harcování po závodech užili dost.

 

 

PRIMA VERA:

Tak to je tedy případ! Prima je nejvtipnější kůň jakého znám. Komediant, vtipálek, herečka......a přitom skvělá povaha. Tak to je huculka Prima Vera. Neustále musí být zaměstnaná, jinak nás čeká zase nějaké překvapení. Dokáže totiž otevřít ohradu a všechny vypustit. Ona sama zůstane uvnitř a ještě zasebou ohradu zpátky zavře. Pro jistotu se tváří, že vůbec neví kam všichni šli a že ona o ničem neví. Než jsme přišli na to , jak se věci mají a kdo že je tvůrcem těchto neplánovaných výletů, chválili jsme ji . Jaká je to uvědomělá kobylka a jak ti ostatní jsou lotři. Vždycky se tvářila jako zlatíčko - za zády se nám nejspíš šklebila.

Jízda na Primě je trošku akční, ona totiž pohyb miluje a tak jakýkoliv důvod k úprku se hodí. Jen na děti je hodná s těmi zachází slušně. S námi dospělími si pohrává trochu jinak. Jako pravá huculka má ale obratnost a šikovnost v těle a tak i v náročném terénu se na ní cítíme bezpečně. Nejspokojenější je, když je středem pozornosti. Prima je prostě Príma.

 

 

Poníci :

Do naší kontaktní stáje jsme pořídili dva poníky...jsou to kobylky, které si zatím na kontakt zvykají. Když jsme je koupili, nebyly zvyklé na lidi a to , že na ně člověk chce sáhnout a nebo dokonce chce aby zvedli při čištění nohu...to jim vážně přišlo hrozně divný. Byl to trošku oříšek, vysvětlit jim, že se jim nestane nic zlého. Chtělo to spoustu trpělivosti, strategie a zase trpělivosti. Ale povedlo se Madlenka i Kecka pochopily, že tady u nás jsou doma a nic zlého se jim nestane. Jsou to osobnosti velmi milé.

 

TOPlist